Proč je Brumlík, Brumlík

Proč je Brumlík Brumlíkem

Jak vznikl název našeho centra?

     Název našeho centra navrhly děti. Mnozí si myslí, že Brumlík je hračka – plašový medvěd. Ale to je veliký omyl. Brumlík je totiž jedno menší domácí zvířátko - chlupaté s malými oušky, s knoflíkatýma černýma očima, které hrozně rádo baští. Nejraději má ledový salát, mrkev,

jablíčka, mandarinky a hroznové víno. Méně rádo má mrkev a nesnáší zelí.

     Každé ráno, hned jak vstaneme, tak na nás píská, dokud nedostane nějakou laskominku. A když pak zasedneme ke snídani, tak už zase píská, protože my sedíme stolu a on musí být sám v kleci. A když ho pak vytáhneme a hladíme ho, tak prostě brumlá blahem. Proto se jmenuje Brumlík.

     Tak co, už tušíte, o jaké zvířátko se jedná? Nebo snad ještě ne? Nebudu vás déle napínat – je to malý hnědočerný morčecí kluk.

     Takže naše centrum má vlastně i svého živého maskota. A to nemá každé centrum!

 

A proč ještě Brumlík?

     Název Brumlík naše centrum nedostalo jen proto, že se tak jmenuje jedno morče a že bychom tedy získali poměrně snadno maskota. Když se řekne Brumlík, tak mi to slovo připomíná něco, co mě nutí spokojeně si brumlat, jako to morčátko. Myslím tím na místo, kde je mi dobře, cítím se v bezpečí, kde jsou fajn lidičkové, a můžu si užít krásné chvilky. Je to něco hladivého a příjemného, jemného na dotek. Místečko, kde se můžu schoulit a nechat se objímat a hladit.

     A proto jsme se pro tento název rozhodli. Aby vystihoval to, o co nám jde. Rádi bychom, aby, když se řekne Brumlík, aby vám v mysli vytanulo naše rodinné a komunitní centrum. To místečko, kam můžete utéci z toho shonu běžného života, schovat se alespoň na chvilku před starostmi, užít si krásné chvilky se svými dětmi, najít zde partu lidiček, kteří pohladí po duši. Místo, kde objevíte, že jste na tomto světe rádi a jste pro tento svět důležití a potřební.

     Těším se proto, až budeme společně vyrábět, učit se, zpívat, hrát si nejens dětmi, ale také jako malé děti a objevovat svět okolo sebe, ale i v sobě.

   Těším se na každého z vás, kdo naše centrum navštíví a přinese sem střípek toho svého. Těším se na ten váš střípek.

 

Vaše

Radka Effenbergerová